HABERLERORTADOĞU

Irak Nuceba Hareketinden Amerika’ya uyarı

Irak Nuceba Hareketi sözcüsü, Amerikan güçlerinin Irak-Suriye sınırında her türlü saldırgan tutum içinde olması durumunda, dünyanın dört bir yanında Amerika’nın çıkarlarının tehlikeye gireceği uyarısında bulundu.
Lübnan el-Ahd dergisinin bildirdiğine göre Irak Nuceba Hareketi sözcüsü Haşim el-Musevi, Amerikan güçlerinin, Irak’ın kuzeyinde Neyneva eyaletinin merkezi Musul’da işledikleri fahiş hatalar karşısında sessiz kalınmaması gerektiğini bildirdi.
Haşim el-Musevi, Amerika’nın bölgedeki siyasetlerinin her zaman terör örgütleri ve katillerin desteklenmesi doğrultusunda olduğunu bildirdi. İnsan Hakları İzleme örgütü Amerikan liderliğindeki Koalisyon güçlerinin Musul ve Rakka şehrine yönelik saldırılarında Fosforlu bombalardan yararlandıklarını bildirmişti.
Lübnan Hizbullah hareketi de geçen hafta Amerikayı uyararak kırmızı çizgiyi aşması durumunda suriye içinde ABD ve müttefiklerinin mevziilerinin hedef alınacağını bildirmişti. Amerika’nın Suriye devlet güçlerini hedef almasından bir gün sonra Hizbullah bu uyarıyı yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı