DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Irak ve İran’dan sonra şimdi de Suriye’de hedefli terör dönemi

İran radyo televizyon kurumuna bağlı Merkezi haber Ajansı’nın bildirdiğine göre terörist gruplar bugün Suriye füze programının seçkin uzmanlarından Mühendis Nebil Zugayb’ın evine saldırdı.

Mühendis Nebil Zugayb’ın Bab Tuma’daki evine saldıran terörist gruplar, Nebil Zugayb’ı öldürdükten sonra eşinin ve iki çocuğunun da kafasını kestiler.

Silahlı grupların syriannews haber sitesi genel yayın yönetmeni Eymen Kahf’ın Mezze semtindeki evine düzenlenen havan topu saldırısında ise can kaybı olmadı.

Şam’ın Sesi haber ajansının bildirdiğine göre ise Suriye güvenlik güçlerinin el-Midan’daki temizlik operasyonlarında Suriyeli silahlı gruplarla birlikte Tunuslu 40 el-Kaide üyesinin de bulunduğu anlaşıldı.

Suriye güvenlik güçlerinin Türkiye sınırı yakınlarındaki İdlib’e bağlı Salkin bölgesinde düzenlediği operasyonlarda biri Sudanlı 40 militanın öldürüldüğü bildirildi.

Salkin bölgesindeki temizlik operasyonunun ardından Harim ve Besniya köylerine herhangi bir direnişle karşılaşmadan giren Suriye güvenlik güçlerinin Salkin kentinin muhtelif bölgelerine yerleştirilmiş 20 el yapımı bombayı ve bomba yerleştirilmiş aracı etkisiz hale getirdiği ifade edildi.

Suriye ordusuna bağlı bomba imha ekiplerinin Salkin-Kefer Teharim yolu üzerine yerleştirilen her biri 200’er kiloluk 6 bombayı imha ettiği açıklandı.

İdlib’e bağlı el-Alani bölgesinde çeşitli bombalama eylemlerine karışan teröristleri yakalayan Suriye güvenlik güçlerinin İdlib’de de Özgür Suriye Ordusu adlı silahlı gruba mensup çok sayıda militanı etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Der’a kentinin Ürdün sınırına sıfır noktasındaki Nasib bölgesine saldırı düzenleyen çok sayıda teröristin öldürüldüğü ve teröristlere ait silahlara el konulduğu beldirildi.

Suriye güvenlik güçlerinin Humus kentinde 4 Suriye askerini öldüren teröristlere yönelik operasyonda 2 teröristi öldürdüğü diğer teröristlerin ise Lübnan’a kaçmayı başardığı açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı