DÜNYAIrakORTADOĞU

Irak’ta seçim merkezine yönelik IŞİD saldırısı etkisiz hale getirildi

Irak Haşdi Şaabi halk seferberlik güçleri konuyla ilgili yayınladığı bildiride Irak’ta bugün düzenlenen meclis seçimleri o sandıklarına yönelik IŞİD terör örgütünün planlamayı tasarladığı saldırıların etkisiz bırakıldığını bildirdi.

bu Bildiride Salahaddin eyaletine bağlı Beled bölgesinde oy sandıklarına yönelik IŞİD saldırılarının akamete uğratıldığını bildirerek bu operasyonlarda en az 6 intihar eylemcisinin öldürüldüğünü açıkladı

Öte yandan Diyala’da görevli Yüzbaşı Habib eş Şumari,Emniyet güçlerinin sabahın erken saatlerinde vilayetin kuzeyindeki Cırıf el-Melih bölgesindeki oy verme merkezinde üzerindeki bombaları patlatmak isteyen iki terör örgütü IŞİD militanını öldürdüğünü ifade etti.

Türkmenlerin yoğunlukta yaşadığı Kerkük’te görevli Yüzbaşı Hamid el Dumeyli ise kentin 1 Haziran Mahallesi’nde DEAŞ tarafından daha önce bir oy merkezine yakın noktada yere döşendiği tahmin edilen mayının güvenlik güçlerince imha edildiğini dile getirdi.

37 milyon nüfuslu Irak’ta, yaklaşık 24 milyon kayıtlı seçmen, bugün sabahın erken saatlerinde IŞİD sonrası ilk genel seçimler için sandık başına gitmeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı