DÜNYAİran

İran bankacılık sisteminde büyük gelişme

İran dünya ticaret merkezi başkanı Muhammed Rıza Sebzalipur, İran’ın bankacılık sisteminde büyük gelişme olduğunu bildirdi.

Sebzalipur, dün yaptığı açıklamada, Almanya’nın Frankfurt kentinde Mayıs ayında İran’ın mali ve para bölümü yöneticileri ile dünyada bu alandaki uzmanların katılacağı ‘İran Bankacılık Uluslararası Konferansı’nın düzenleneceğini belirtirken önümüzdeki günlerde iktisadi yaptırımların kaldırılmasıyla, İran’ın bankacılık şebekesinde de önemli gelişmelerin yaşanacağını söyledi.

İran dünya ticaret merkezi başkanı, nükleer anlaşma KOEP’in tedrici de olsa yürürlüğe girmesiyle, İran’ın çeşitli anlaşmalar imzaladığını belirterek, yabancı kredi ve para kuruluşlarıyla işbirliğinin arttığını, İran bankaları ile uluslararası arenada işbirliğinin gözle görülür şekilde arttığını ve bu çerçevede yabancı yatırımın da İran’da artışa geçtiğini söyledi.

Mayıs ayında Almanya’da düzenlenecek olan sözkonusu konferansta, İran dünya ticaret merkezi başkanı ve uluslararası uzmanlar ve yetkililerin konuşmalar yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı