DÜNYAFilistin

İran, BM’ye Gazze’de işlenen cinayetler için mektup yazdı

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Şehindoht Mollaverdi, BM Genel Sekreteri Ban Ki Mun’a bir mektup yazarak, Gazze şeridinde savunmasız çocuklar başta olmak üzere masum Filistinlilerin katliamının durdurulmasını istedi.

Kadın ve Aile İşlerinden Sorumlu İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, BM Genel Sekreteri, BM Kadının Statüsü Komisyonu Yürütme Direktörü, BM Çocuk Fonu Direktörü, İslam İşbirliği Teşkilatı, Bağlantısızlar Hareketi Sekreterliği, BM’nin Tahran Ofisi Direktörüne gönderdiği mektupta, Siyonist rejimin Gazze’deki cinayetlerini kınadı.
Ruhani’nin Yardımcısı, İsrail rejiminin Gazze’ye başlattığı saldırılar üzerinden 2 haftayı aşkın bir süre geçmesine rağmen, yetkili ve sorumlu uluslararası toplumdan ses çıkmadığını, bunun da İsrail rejimini küstahlaştırdığını ve daha fazla cinayet yapmaya teşvik ettiğini belirtti.
Mollaverdi ayrıca, Gazze’deki şehitlerin çoğunun masum kadın ve çocuklardan oluştuğunu, bu insanların evlerinde bomba ve füzeyle vurulduğunu kaydetti.
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Siyonistlerin Gazze’de işlediği cinayetlerin Cenevre Konvansiyonu, BM anlaşması ve insan hakları kurallarının açık ve devamlı ihlali olduğunu vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı