DÜNYAHABERLERİran

İran bugün bir süper güçtür, ABD ve ondan büyüğü dahi hiç bir halt edemez

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı Tuğgeneral Emirali Hacizade, İran’ın bugün bir süper güç olduğunu, ABD ve ondan büyüğünün de hiç bir halt edemeyeceğini söyledi.

Hacizade, dün gece İran Televizyonu Kanal2’ye verdiği demeçte, İran uzay hava teknolojisinin her geçen gün ilerlediğini ve öyle ki hiç bir ülkenin İran’ı tehdit etmesine izin vermeyecek şekilde ilerlemesini sürdürdüğünü söyledi.

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı Tuğgeneral Emirali Hacizade, İran devrim muhafızlarının Irak’ta Amerika’nın askeri üssüne balistik füze saldırısına da temasla, ‘İran’ın bu üsse saldırmasının ardından Amerikalıların İran’a karşı misillemede bulunması gibi bir beklenti yaygındı ama Amerika asla böyle bir şeye cüret edemez” dedi.

General Hacizade, İran’ın geçen çarşamba günü uzaya gönderdiği ‘Nur’ uydusuyla ilgili olarak, ‘İran uzayda istenilen yerini alamazsa o zaman askeri ve sivil alandaki hedeflerden ve programlardan mahrum kalır ama ‘Nur’ uydusunun dakik bir şekilde gönderilmesi ve 90 dakikada bir kez dünyayı dolanması İran’ın savunma ihtiyaçları açısından son derece önemlidir’ dedi.

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı Tuğgeneral Emirali Hacizade, İran gibi bir ülkenin dünyanın süper güçlerinin yer aldığı uzayda bulunmasını çok önemli nitelerken, ‘işte İran’ın bu gücü ve geldiği nokta Amerika’yı kızdırmış ve rahatsız etmiştir ve ABD’nin bu tepkisi de İran’ın projesinin sonuç verdiğini göstermiştir’ dedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı