DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİMEDYA ANALİZ

İran Cumhurbaşkanı mazlum halkların özlemle beklediği sözleri Avrupa parlamentosuna karşı söyledi

İslam halkları, liderlerinin batı karşısında her zaman dik durmasını istemiş fakat İran islam inklabına kadar bu durum daima tersine cereyan etmiştir.Bu gün de İslami İran ve onunla birlikte hareket eden direniş bloku ülkeler hariç,dünyadaki uşak rejimlerin yöneticileri Emperyalistler karşısında zelil tavırları ile dikkatleri çekerken,ülkelerini onlara teslim etmekten herhangi bir sakınca görmemekteler.

İran Cumhur başkanı Hasan Ruhani’nin AP hakkında söyledikleri sözler ve onlara karşı olan tavırlar Mazlum halkların tercümanı olacak mesabede kayıtlardaki yerini almıştır.

AP büyük İran milletine hakaret edemeyecek kadar küçüktür

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Avrupa Parlamentosu büyük İran milletine hakaret edemeyecek kadar küçük olduğunu vurguladı.

Avrupa Parlamentosu’nun İran karşıtı kararnamesine bir tepki de Cumhurbaşkanı Ruhani’den geldi.

Milletvekilleri ile görüşmesi sırasında AP’nin İran karşıtı kararnamesine işaret eden Ruhani, bu tür kararnamelerin hiç bir değeri olmadığını belirtti.

Ruhani son dört yılda bu parlamentodan İran aleyhinde daha sert ifadeler içeren 60 kadar kararname çıktığını, fakat bu kararnamelerin hiç bir değeri olmadığını vurguladı.

Ruhani, ancak bugün İran’ın dış politikasına hakim olan şeffaflık yüzünden en ufak saygısızlığın hemen yankı bulduğunu ve İran milleti de bu tür saygısızlıklara karşı tepki gösterdiğini vurguladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı