DÜNYAİNSAN HAKLARIİranSon Dakika

İran cumhurbaşkanı yardımcısı New York’ta konuşma yaptı

İran Cumhurbaşkanı Kadın ve aileden sorumlu yardımcısı, kadının konumunun güçlendirilmesi modellerinin toplumun alt yapısına uygun kapasite ve şartlarda hayata geçirilmesi gerektiğini ve bu doğrultuda uyumlu siyasetlerin uygulanmasının kaçınılmaz olduğunu bildirdi.

BM Genel kurulunda kadının konumu komisyonuna katılmak için New York’ta bulunan İran Cumhurbaşkanı kadın ve aileden sorumlu yardımcısı Şehindoht Molaverdi yaptığı konuşmada kadınlarla ilgili İran İslam Cumhuriyetinin ilkeli siyasetlerini açıkladı.

İran Cumhurbaşkanı kadın ve aileden sorumlu yardımcısı Şehindoht Molaverdi, ülkelerin kendi iç kaynaklarından yararlanarak kadınlarla ilgili amaçlar yönünde hareket etmeleri gerektiğini hatırlatarak bunun için de toplum içinde mevcut gereksinimlerin giderilmesi yönünde kadın ve erkekler için ayrı katılım örnekleri ve siyasetlerin hayata geçirilmesinin zaruretini bildirdi.

İran Cumhurbaşkanı kadın ve aileden sorumlu yardımcısı ayrıca bu toplantı kulisinde Rusya Çalışma ve sosyal işler bakanı yardımcısı ile görüşerek kadınlar hususunda iki ülke arasında yakın işbirliği yollarını araştırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı