DÜNYAHABERLER

İran Devrim Muhafızları PKK/PEJAK terör yuvalarını vurdu

İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun, Kuzey Irak’taki terör yuvalarını insansız hava araçları (İHA) venokta vuruş füzelerle vurduğu belirtildi.

İran’ın, Kuzey Irak’ta bulunan bölücü terör örgütlerine ait karargahları hedef alan operasyonları sürüyor.
Devrim Muhafızları Ordusu, dün Kuzey Irak’taki terör yuvalarını insansız hava araçları (İHA) ve füzelerle hedef aldı. Yeni operasyonda nokta atışı yapan füzelerle “Muhacir-6” İHA’sı kullanıldı.
İran’a karşı çok sayıda terörist ve ayrılıkçı grubun mevcudiyeti haline gelen Irak’ın Kürdistan bölgesinde bulunan terör gruplarının İran karşıtı hareketlerinin artmasıyla birlikte İslam Devrim Muhafızları Ordusu, söz konusu gruplara yönelik yeni bir saldırı turu düzenledi. 
İslam Devrim Muhafızları Ordusu kara kuvvetlerine bağlı Hamza Seyyid el-Şuheda üssü, geçtiğimiz günlerde ayrılıkçı terör grupların üslerini nokta vuruş yapan füzeler ve insansız hava araçlarıyla hedef almıştı.
Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed Pakpur, Kuzey Irak’taki bölücü terör örgütlerine yönelik icra edilen operasyona dair yaptığı son açıklamada, “Çeşitli bölgelerde, 70’den fazla füze ve onlarca kamikaze İHA’sı ile yaklaşık 40 hedefi %99 doğrulukla vurduk; Bu, Devrim Muhafızları’nın füze ve İHA alanında en büyük operasyonuydu.” demişti.
Tuğgeneral Pakpur, Devrim Muhafızları’na ait füzeler ve İHA’ların isabet gücünün çok yüksek olduğunu kaydetmişti./

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı