DÜNYAHABERLERORTADOĞU

İran Devrim Muhafızlarından PKK teröristlerine ağır darbe

İslami İnkılabı Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetleri Seyyidüşşeheda Hamza Karargahı’nın halkla iletişim bürosu bu güçlerin topçu birliklerinin devrim karşıtı teröristlere saldırdığını duyurdu.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kara Kuvvetleri Seyyidüşşeheda, Hamza Karargahı’nın halkla iletişim bürosu yayımladığı bildiride şu açıklamalara yer verdi:” Devrim Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetleri Cumartesi günü İran’ın Kuzey Batı sınırlarının ötesindeki devrim karşıtı PKK-PEJAK terörist çetelerini hedef aldı. Bu operasyonda devrim karşıtı birliklere ağır zayiat verdirildi.

”Bu bildirinin devamında ise şu ifadelere yer verilmiştir:” İran milletinin özellikle de sınır eyaletlerinde yaşayan vatandaşların huzuru ve asayişinin ve de ulusal güvenliğin korunması İran İslam Cumhuriyeti silahlı kuvvetleri bilhassa da Devrim Muhafızları Kara Kuvvetlerinin kırmızı çizgisidir. Bu hususta hiçbir sınır ve tolerans tanınamaz. ”Devrim karşıtı silahlı unsurlar Cuma günü İran’ın Kuzey Batısında bulunan Batı Azerbaycan eyaletinde kimi sınır muhafız güçleri ile çatışmaya girmiş ve birkaç sınır muhafızını şehit düşürmüştü. Bu doğrultuda İranlı sınır muhafız güçleri teröristlerin İslami İran topraklarına sızmasını engelleyip onlara ağır zayiat verdirdi. Ancak yaşanan çatışmalarda 3 İranlı sınır muhafızı gücü şehit düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı