DÜNYAHABERLER

İran Devrim Muhafızlarının Görevi İslam İnkılabını Korumaktır

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Komutanı, “Devrim Muhafızlarının görevi; yerinde ve doğru bir şekilde İslam İnkılabını korumaktır ve Rehber’in endişeleri nedeniyle İnkılaba karşı daha derin önem verilmelidir.” dedi.

Muhammed Ali Caferi bu gün Meşhet’te düzenlenen Devrim Muhafızları Donanma Komutanları konferansında şunları söyledi: İnkılabı korumak, Devrim Muhafızlarının özel görevidir ve bu görev ordu kuvvetlerinin omuzundadır. Yıllardır devrimi derinleştirmek ve yardım etmek ordunun temel vazifesi olarak belirlenmiş ve açıklanmıştır.

Bazıları sadece içişlerle ilgilenelim, düşmanların ve zalimlerin çeşitli bölgelerdeki faaliyetleriyle işimiz olmasın ve halkların ve hükumetlerin düşmanların zulmüne tepkisiz kalınmasıyla ilgili yasayı kabul edelim diyorlar.

İçişlerini ve İslam İnkılabı değerlerini korumak bütün dönemlerde Devrim Muhafızlarının temel vazifesi olmuştur. İnkılabı tüm yönleriyle korumak, savunma, güvenlik, siyasi ve kültürel konularda inkılaba karşı yönelen tehdit ve tehlikelerle birlikte yönünü değiştirmiş ve daha da etkili hale gelmiştir.

Son zamanlarda İran’ın aleni düşmanlarına, Al-i Suud gibi bazı ülke yetkilileri de eklendi ve bunlar yüksek maliyetler harcayarak güvensizliği yaymaya çalışıyorlar. İran İslam Cumhuriyeti düşmanları İran’da güvensiz bir ortam oluşturmak ve yaymak için çok çaba sarf ediyorlar. İran’ın düşmanlarının kirli komploları şimdiye kadar silahlı kuvvetlerinin tam donanımı ve hazırlığıyla etkisiz hale getirilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı