DÜNYAİran

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı: Suriye’de hiçbir askerimiz yoktur

İran Dışişleri Bakanı Arap ve Afrika Bölgelerinden Sorumlu Yardımcısı Hüseyn Emir Abdullahiyan, Moskova’da Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Ortadoğu Özel Yardımcısı Mihail Bogdanov ile görüşmesinde Suriye, Yemen ve Filisitin gelişmeleri ile terörizmle mücadele konusunu ele alarak, İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’de hiçbir asker ve askeri danışmanın bulunmadığını söyledi.

Bu görüşmede her iki taraf da Yemen’de şiddete başvurmanı kınayarak, askeri operasyonların bu ülkede durumun daha da karmaşık bir hale gelmesine neden olacağını ve terörizmin bölge ve bütün dünyaya yayılamasına zemin hazırlayacağını vurguladılar.

Son günlerde Cumhurbaşkanı Beşşar Esad ile yapılan görüşmelerden Rus yetkililerini haberdar eden İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Emir Abdullahiyan, Beşşar Esad’ın önerdiği siyasi çözümlerin övgüye değer olduğunu açıkladı.

Siyonist İsrail Rejimi’nin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınları da kınayan Amir Abdullahiyan, Kudüs’te İslam değerlerine saygısızlıkta bulunan Siyonist İsrail’in ağır bedeller ödeyeceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı