DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİ

İran Filistin meselesinde desteğini sürdürecektir

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme kurumu başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani, İran’ın, Filistin halkı ve intifadasına desteğini sürdüreceğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Rafsancani, dün şairler, yazarlar, sinemacılar, tiyatro, kameraman ve fotoğrafçılar ve medyadan bir grubu kabulünde yaptığı açıklamada; Dünya Kudüs Günü’nü ve bu gün vesilesiyle yapılacak yürüyüş ve etkinlikleri çok önemli olarak niteledi.

Ayetullah Rafsancani, İran halkının her yıl Dünya Kudüs Günü yürüyüşlerine milyonluk kitleler halinde katılımının önemine de işaretle; ‘Filistin halkının dünyanın en mazlum halkı olduğunu ve İran’ın onlara desteğini sürdüreceğini söyledi.

Ayetullah Rafsancani, İran halkının başta inkılab öncesinde mücadele dönemi olmak üzere İran-Irak arasındaki 8 yıllık savaş ve sonrasında dönemlerde İslam nizamı ve İslam inkılabına verdikleri desteğe de temasla; ‘Eğer İran halkı İslam Cumhuriyetinin yanında olmasaydı bugün İran, Afganistan’dan daha da güvensiz ve huzursuz olurdu’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı