DÜNYAİran

İran genelkurmay başkanı: Amerika’yla savaştan sorumluyum!

İran Genelkurmay Başkanı, İran ve ABD arasında devam etmekte olan Nükleer Müzakerelerle ilgili, kendisinin Amerika’yla müzakereden değil, savaş mevzusundan sorumlu kişi ve yetkili olduğunu söyledi.

İran Genelkurmay Başkanı General Seyyid Hasan Firuzabadi, bugün katıldığı bir toplantı sonrası, gazetecilere yaptığı açıklamada nükleer enerjinin bir teknolojik konu olduğunu ve İran İslam Cumhuriyeti araştırmacı ve bilim insanlarının diğer alanlarda olduğu gibi bu dalda da başka bir başarısı olarak tanımladı.

General Firuzabadi, IŞİD terör örgütüne de temas ederek, “IŞİD bir terör olayıdır ve zaten Amerika, Siyonistler ve İngiltere tarafından bizim komşular olan Irak ve Suriye ve diğer İslam ülkelerini karıştırmak için yaratılmıştır ve bilimsel, mantıksal bir dayanağı olmadığı ve davranış açısından ise şiddete başvurduğu için, bu aşamada dünya istikbarının maşası haline gelmiştir” diye açıklamalarda bulundu.

General Firuzabadi, bir gazetecinin ‘Amerika’yla anlaşmak mümkün mü?’ sorusu üzerine, “Ben Amerika’yla müzakereden değil, belki Amerika’yla savaştan sorumlu yetkiliyim, bunun için ise müzakereler konusunda bir açıklama yapmam mümkün değil” diye yanıt verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı