DÜNYAHABERLERİran

İran her saldırıya, karşı verecek güçte

İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutan yardımcısı İslami İran’ın başta savunma olmak üzere çeşitli alanlardaki ilerlemesine işaretle İran’ın her türlü saldırıya karşı cevap verecek güçte olduğunu belirtti.

İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutan yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Selami dün İran’ın İsfahan kentinde yaptığı konuşmada, eğer İran’ın mümin halkı 30 yıl önce elleri boş olarak düşmana karşı direnebildiyse günümüzde daha mükemmel imanla ve daha güçlü savunma gücü ile her türlü saldırgana karşı koyabilecek güçte olduğunu belirtti.

Günümüzde müstekbirlerin İran’a karşı tüm baskılarına rağmen, İslami İran düşmanlarının her geçen gün daha çok sorun yaşadığına değinen Tuğgeneral Selami, Amerika’nın en fazla borcu olan bir ülke olduğunu ve de Avrupa’da yoksulluk ve işsizliğin  daha da arttığını belirtti.

İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutan yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Selami ayrıca 5+1 grubu ile yapılan son müzakerelere değinerek,söz konusu müzakerelerin müstekbirlerin İran halkına karşı güç gösterisi olduğunu, bir yanda küfür dünyası ve diğer tarafta mümin bir milletin yer aldığını, düşmanın ise bir kez daha yenilgiyi tadacağını da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı