DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİSon Dakika

İran İslam cumhuriyetinin Amerikan karşıtı tutumunda bir değişiklik olmayacak

Tahran cuma imamı, İran ve 5+1 grubu arasında varılan nükleer anlaşma ile, İran İslam cumhuriyetinin Amerikan karşıtı tutumunda bir değişiklik olmayacağını söyledi.

Tahran’da Cuma namazını kıldıran Ayetullah Ahmet Cenneti, İran İslam cumhuriyetinin Amerikan karşıtı politikası ve tutumunun nükleer anlaşmanın ardından değişmeyeceğini, çünkü Amerika’nın İran halkı ve hükümetine olan düşmanlığının devam ettiğini söyledi.

Tahran Cuma hatibi İran’ın mazlum halklara ve özellikle Filistin ve Lübnan halkına desteğinin devam edeceğini, bu yolda batının uyarılarını kâle almayacağını belirtti.

İran nükleer müzakereci heyeti destekleyen Tahran Cuma hatibi, müzakereleri sonuçlandırmaları nedeni ile onları takdir ederek, anlaşmanın sonuçlanmasına vurgu yaptı.

Tahran Cuma hatibi Ayetullah Cenneti nükleer meselenin ulusal bir konu olarak tüm İran halkı ile ilgili olduğunu, bu konunun belirli bir kanata bağlı olmadığını, her kesin nükleer konunun başarı ile sonuçlanması için çalışmasının zaruretini ifade etti.

Ayetullah Ahmet Cenneti önümüzdeki islami şura meclisi ve Hubregan-Bilgeler meclisi seçimlerine değinerek, halkın ekonomi sorunlarının giderilmesi için yetkililerin çalışmasını istedi.

Ayetullah Cenneti hutbelerin sonunda 6. Uluslararası Ehlibeyt Kurultayının 130 ülkeden 700 kişinin katılımı ile yarından itibaren Tahran’da çalışmalarına başlayacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı