DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİ

İran, İslam dünyasının haysiyetini kurtardı

Endonezya Ulema Hareketi Başkanı Selamet Efendi Yusuf, İran islam Cumhuriyeti’nin İslam dünyasının haysiyetini kurtardığını vurguladı.

Endonezya Ulema Hareketi Başkanı Selamet Efendi Yusuf, İran islam Cumhuriyeti’nin bölgede ve dünyada ifa ettiği rolü önemli ve etkili olarak değerlendirdi.

Yusuf, Endonezya Ulema Hareketi olarak her zaman İran’ın tutumunu desteklediklerini ve İran İslam Cumhuriyeti’nin İslam dünyasının haysiyetini kurtardığına inandıklarını vurguladı.

Suriye krizinin başta Amerika olmak üzere Batı tarafından çıkarıldığını belirten Yusuf, Suriye’de çatışmalardan ve akan kandan Batının sorumlu olduğunu, Suriye yönetiminin korsan İsrail’e karşı direnişte büyük bir önem arz ettiğini, ancak Arabistan’dan umutlarını kestiklerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. iranın islamla alakası ne hiçbir … islamın haysiyetini kurtarma gibi bir şey yapamaz çünkü islam haysiyet ve şeref dinidir zaten…bu din allahın kitabı ve resulun sünneti yaşandıkça sahibine fayda verir, yoksa sizin gibi takiyye yaparak sünneti reddederek değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı