DÜNYAİranMEDYA ANALİZSon Dakika

İran kanallarının engellenmesi müstekbirlerin,Gerçeklerin Açıklanmasından Duydukları Korkudan kaynaklanıyor

İslami İran Radyo ve Televizyon Kurumu genel müdürü İzzettullah Zergami, Batılı ülkelerin İran radyo-Televizyon uydu yayınlarını kesmeleri yönündeki tutumlarının temelinde aslında sözkonusu yayınların gerçekleri yansıtması ve bu durumdan batılıların ve müstekbirlik dünyasının dehşet duymasının yer aldığını söyledi.

Zergami, dün İran İslami Şura Meclisi’nde yaptığı açıklamada, İran İslam inkılabının dünyanın dört bir yerinde nüfuzunun emperyalizmin korkusuna neden olduğunu ve bundan dolayı da İran’ın uydu yayınlarının batılı ve istikbar dünyası tarafından engellenmekte olduğunu söyledi.

İRİB Genel Müdürü Zergami, emperyalizme bağlı medya imparatorluğunun, ellerindeki bütün yayın imkanlarıyla İran aleyhinde çaba gösterdiklerini ama onların bu yoğun çabalarının tamamen başarısızlıkla sonuçlandığını söyledi.
Bu arada İran meclis başkanı Laricani de, sözkonusu meclis oturumunda kendilerine bağlı bütün birimlerin, İran’ın milli medyasının güçlendirilmesi ve dünya emperyalizminin siyasetlerine karşı mücadelede işbirliği yapmaları gereğine vurgu yaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı