DÜNYAHABERLERORTADOĞU

İran Kudüs İçin Ne Yaptı?

Kasım Süleymani’nin Kudüs için hiçbir şey yapmadığını ve ABD-israil’le uyumlu çalıştığı yönündeki sokak efsanelerini kasten gündemleştirnlere Cevap Filistin İslami Cihad Hareketinden geldi.

Kasım Süleymani’nin Kudüs için hiçbir şey yapmadığı ve ABD ve İsrail’le uyumlu çalıştığı yönündeki sokak efsanelerini kasten gündemleştiren mezhepçi güruhları utandıracak açıklama Gazze’de Hamas’tan sonra en büyük silahlı grup olan İslami Cihad’dan geldi.

İslami Cihad Genel Sekreteri Ziyad Nehale, Lübnanlı televizyon kanalına yaptığı açıklamada birçok kişinin ilk kez duyacağı bilgiler verdi. Nehale, Gazze direnişinin elindeki tüm klasik silahların zorlu yollarla Kasım Süleymani, Hizbullah ve Suriye aracılığıyla kendilerine ulaştığını söyledi.

Hamas’a bağlı güçlerin Suriye’de füze üretimine dair eğitim aldığını aktaran Nehale şöyle devam etti:

Kasım Süleymani, Gazze’ye füzelerin geçişini bizzat denetledi ve yönetti. Füzelerin nakli konusunda birden fazla ülkeye ikna ziyaretinde bulundu. Sudan’la anlaşma yaptı.

Hamas ve İslami Cihad’dan tüm mühendis birimleri İran’da eğitildi. Daha sonra diğer ekipleri eğiten birimlerimiz, mühendislerimiz ve uzmanlarımız oldu.

Havan topları, uzun menzilli füzeler, kornetler, RPG’ler ve Gazze’ye ulaşan her tür silah Hacı Kasım’ın mucizesiydi.

Kudüs ve Filistin her zaman Hacı Kasım’ın kalbindeydi. O, Filistinli askeri eğitim gören kardeşlerin yemeğine dahi önem veriyordu. Onlarla birlikte yemek yiyordu. Tüm direnişçilere sevgiyle yaklaşırdı. O, Filistinlilerden daha çok Filistinliydi.

Ortak askeri planlar için sürekli iletişim halindeydi, gün be gün. Bütün bunlara şahidim. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı