DÜNYAİran

Ali Şemhani: İran, terörizmle mücadele komedisine katılmayacak

İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, İran İslam cumhuriyetinin kesinlikle Amerika liderliğinde oluşan sözde terörizmkle mücadele koalisyonu komedisine katılmayacağını bildirdi.

İran Muhabirinin Suriye’den verdiği habere göre İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani Suriye’nin başkenti Şam’da katıldığı bir basın toplantısında, İran’ın yabancıların bölge ülkelerine müdahalesine kesinlikle karşı olduğunu bildirdi.

Halı hazırda batılıların daha önce bölgeye ektikleri terörün meyvelerini toplamaya başladıklarını belirten İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Şemhani, IŞİD terör örgütünün destekçilerinin Amerika ve Avrupa ülkelerinin bölgesel müttefikleri olduklarını belirterek, koalisyon güçlerin Suriye’ye hava saldırılarının bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması amacıyla olmadığını, terörizmi destekleyen ülkelerin bölge üzerindeki etkinlik ve nüfuzlarının daha da artması yönünde bir bahaneden ibaret olduğunu bildirdi.

Siyonist İsrail rejiminin bölgede en önemli terör üretme merkezi konumunda bulunduğunu da belirten Şemhani, terörizmle mücadelenin pek karmaşık bir girişim olmadığını, terörizmle gerçekten mücadele etmek isteyenlerin kendi saldırı oklarını siyonist İsrail rejimine yönlendirmiş olmalarının yeterli olacağını bildirdi.

Şemhani ayrıca İran İslam cumhuriyetinin, ABD ve müttefikleri tarafından Suriye’ye yönelik düzenlenen hava operasyonlarını kanun dışı bildiğini ve kesinlikle bu saldırılara destek vermeyeceğini belirtti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı