DÜNYAIrakİranSon Dakika

İran ordusunun tecrübesi Iraklı güçlerin hizmetindedir

İran İslam cumhuriyeti ordusu, kendi tecrübelerini, teröristlere karşı mücadelede Iraklı güçlerin hizmetine sunduğunu bildirdi.

İran ordusu kara kuvvetkleri komutanı Tuğgeneral Ahmed Rıza Purdestan Tahran’da basın mensuplarına hitaben yaptığı konuşmada, İran askeri güçlerinin IŞİD teröristlerine karşı koymak için sınır Celula bölgesine girdiği yolunda çıkan iddiaları yalanlayarak, İran’ın Irak’ta askeri bir varlığının bulunmadığını ama İran ordusunun kendi askeri taktik ve tecrübelerini Iraklı güçlerin hizmetine sunduğunu bildirdi.

İran ordusu kara kuvvetleri komutanı, Irak’taki son gelişmelere ve IŞİD’ın konumuna da değinerek, Irak Taklit mercilerinin fermanı ve Irak ordusu ve halk güçlerinin sahnedeki güçlü varlığı ardından, IŞİD güçlerinin geri çekildiğini ve bu terör örgütünün dosyasının kapanmak üzere olduğunu bildirdi.

Tuğgeneral Purdestan, IŞİD terör örgütü militanlarının İran sınırlarında muhtemel kıpırdanışlarıyla ilgili bir sorunun cevabında ise, bu terör militanlarına kesinlikle İran topraklarına nüfuz imkanı verilemeyeceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı