DÜNYAHABERLERTEKNOLOJİ

İran yapımı roketler düşman hedeflerini imha etti

İran’ın merkezinde düzenlenen 9. Velayet Fedaileri askeri tatbikatında F-5 ve Saika savaş uçakları farazi düşmanın önemli ve hayati hedeflerini İran yapımı roketlerle imha etti.

9. Velayet Fedaileri askeri tatbikatının esas merhalesi ve operasyon aşaması bu sabah Ya Sadık-ı Al-i Muhammed -s- parolası ile İran’ın merkezinde İsfahan bölgesinde başladı.

9. Velayet Fedaileri askeri tatbikatı Sözcüsü General Ferhad Guderzi F-5 ve Saika savaş uçakları farazi düşmanın önemli ve hayati hedeflerini İran yapımı roketlerle imha ettiklerini belirterek şöyle dedi.

F-5 savaş uçakları yerli imalat olan güdümlü, nokta vuruşu yapan ve uzak menzilde hedefleri vuran bombalar ve havadan karaya fırlatılan roketlerle farazi düşmanın hayati hedeflerini genç pilotların becerili teknikleri ile savaş bölgesinin derinliklerinde hedef aldılar.

General Guderzi, tatbikata katılan savaş uçakları hava kuvvetleri uzmanlarınca operasyona hazır hale getirildiğini belirterek şöyle ekledi:

Tatbikatın operasyon aşamasına geçilmeden önce RF-4 keşif uçakları hava kuvvetleri uzmanlarınca tasarlanarak üretilen Semat adlı ileri teknoloji dürbünleri ve Keman-12 İHA’larıyla farazi düşmanın mevzileri üzerinde uçuş yaparak gerekli elektronik bilgileri rasat ettiler ve bölgedeki hedeflerden görüntü topladılar.

General Guderzi açıklamasının devamında Velayet Fedaileri askeri tatbikatı bölge ülkelerine güvenlik, istikrar, dostluk ve kalıcı barış mesajı verdiğini, ayrıca İran milletine de düşmanların hesap hatası yapmaları durumunda ülkeyi savunmak ve düşmana ezici cevap vermekte asla tereddüt edilmeyeceği yönünde bir mesaj olduğunu vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı