DÜNYAHABERLERORTADOĞU

İran’da 1.5 ton uyuşturucu madde ele geçirildi

İran’ın Sistan ve Bulucistan Emniyet Teşkilatı Komutanı General Muhammed Kanberi, Zahidan kentinde 1.5 ton uyuşturucu madde ele geçirdiklerini açıkladı.

Pazartesi günü IRNA’ya konuşan General Kanberi, polis teşkilatının istihbarat ve operasyon birimleri uyuşturucu madde kaçakçı çetelerinden birinin hareketlerini rasat ederek Pazar günü Zahidan’ın tali yollarından birinde iki araçla uyuşturucu madde taşırken tespit ettiklerini ve kaçakçılara dur emri verdiklerini belirtti.

General Kanberi, ancak kaçakçılar dur emrine uymayarak polis araçlarına ateş açtıklarını, güvenlik güçleri açılan ateşe karşılık verdiklerini, kaçakçılar uyuşturucu madde taşıdıkları araçları bırakarak bölgedeki yüksekliklere doğru kaçmak zorunda kaldıklarını kaydetti.

General Kanberi, güvenlik güçleri kaçakçıları takip ederek ikisini yakaladığını, araçlarda yapılan aramalarda bir ton 674 kg uyuşturucu madde, iki adet otomatik silah ve mühimmat bulunduğunu ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti yaptırımlara rağmen geçen sene 950 ton uyuşturucu madde ele geçirerek dünya genelinde uyuşturucu madde ele geçiren ülkelerin başında yer aldı. İran uyuşturucu madde ile mücadelede en ön safta yer alarak şimdiye kadar bu uğurda 4 bin şehit verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı