DÜNYADünya Kudüs Günü-2015Son Dakika

İran’da 770 merkezde Dünya Kudüs Günü yürüyüşleri yapıldı

İran’da Dünya Kudüs Günü nedeni ile Tahran’ın yanı sıra ülkenin 770 şehrinde de yürüyüşler düzenlendi.

İran halkı geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının son Cuması olması nedeniyle sokaklara döküldü ve mazlum Filistin halkının zalim Siyonist Rejimi’nin baskısı ve zulmünden kurtulmasını savunan sloganlar atarak sesini dünyaya duyurmaya çalıştı.

Bu yılkı Dünya Kudüs Günü yürüyüşü başkent Tahran başta olmak üzere ülkenin 770 şehrinde ve İran saati ile 10:30’da (TS: 9:00) başladı ve yürüyüş düzenlendiği şehirlerde Cuma namazlarının kılınacağı mekanlara doğru devam etti.

İran’da düzenlenen Dünya Kudüs Günü yürüyüşünü canlı olarak aktarmak için 100 üzerinde yabancı basın mensubu Tahran’a geldi. Yabancı gazeteci ve muhabirlerin yanı sıra 1000’e yakın İranlı muhabir de Tahran’daki büyük yürüyüşü yerinde takip etmek için yürüyüşün yapıldığı cadde ve sokaklarda hazır bulundu.

Halkın değişik kesimlerine ek olarak, İranlı Taklit Mercileri, Yasama, Yürütme ve Yargı Erkanı liderleri, üst düzey siyasetçiler, sanatçılar ve değişik siyasi parti ve akımlara mensup parti liderleri de Tahran’daki Dünya Kudüs Günü Yürüyüşüne katıldı.

Tahran’daki büyük yürüyüşte, “Amerika’ya Ölüm Olsun” “İsrail Kahrolsun” “Suudi Rejimi Kahrolsun” dövizleri taşıyan katılımcılar Filistin meselesinin İslam dünyasının en büyük sorunu olduğuna yönelik sloganlar attı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı