HABERLERİSLAM BÜYÜKLERİ

İran’da Hz Peygamber’e-s- hakaret filmine bilgisayar oyunuyla cevap

İran Mazenderan eyaleti öğrencileri bu ülkede ilk kez olarak, Hz Peygamber’e-s- hakaret filmine karşı bir bilgisayar oyunu hazırladılar.

İslami Kültür ve İrşad Bakanı Seyyid Muhammed Hüseyni’nin katılımıyla dün akşamüstü Mazenderan Üniversitesinde Hz Peygamber-s- Efendimize hakaret filmi karşıtı olarak üretilen bir bilgisayar oyunu tanıtıldı.

Mazenderan Üniversitesi Bilgisayar Oyunları Bilimsel Kurulu Sekreteri Hamza Azad, tanıtım için yapılan törende yaptığı konuşmada “Bu oyun, Mazenderan Üniversitesi Bilgisayar Oyunları Bilimsel Kurulu’yla Fetres Puya Rayane firmasının bir ortak yapımıdır” dedi.

Azad daha sonra bu bilgisayar oyunuyla ilgili olarak “Bu oyunda İslam Peygamberine-s- hakaret içerikli filmi yapanlar bilinmeyen kişiler olarak tasarlanmışlardır. Oyun oynanırken bu kişilerin parçalanmaları ve öylece puan alınması lazım. Bu düzen dünyanın en ünlü bilgisayar oyunlarından biri olan “Ninga Fruit” tarzına benziyor. Oyunda bir köpek karakteri de var ki, onun parçalanmaması lazım” ifadesini kullandı.

Mazenderan Üniversitesi Bilgisayar Oyunları Bilimsel Kurulu Sekreteri Azad ayrıca “Bu oyun aracılığıyla Hz Peygamber-s- Efendimize hakaret edenlere bir köpek kadar değerleri olmadığı mesajı veriliyor” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı