İNSAN HAKLARIİSLAM BÜYÜKLERİMAKALE KÖŞESİSon Dakika

İran’da Mezhepler Arası Kardeşlik Dünyaya Örnek Teşlik Etmektedir.

Dünya İslam mezhepleri takrip kurumu genel sekreteri İran’da Şiiler ve Sünniler arasında var olan vahdetin diğer ülkeler için örnek oluşturduğunu belirtti.

Resa haber ajansının bildirdiğine göre Dünya İslam mezhepleri takrip kurumu genel sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, Şii ve Sünni din alimlerinin İran’da mevcut olan İslami vahdet nedeni ile şükretmeleri gerektiğine işaretle, İran’da Ehli Sünnet ve Şiilerin eşit imkanlara sahip olduklarını, her iki kesimin ülke işlerinde ortak olduğunu, fakihler meclisinde Şii ve Ehli Sünnet din alimlerinin bulunmasının ise bunun somut örneği olduğunu belirtti.

İran’da cumhurbaşkanlık seçimlerinin yakında gerçekleşeceğine değinen Ayetullah Eraki İran halkının seçimlere coşku ile katılarak İran İslam cumhuriyeti kurucusu İmam Humeyni’nin ülküleri ile tekrar biat edeceklerini söyledi.

Uluslararası İslam mezhepleri takrip kurumu genel sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki bölgede İslami uyanışın şekillenmesinde İmam Humeyni’nin rolüne işaretle, söz konusu kıyamın boyutunun artık bölge sınırlarını aştığını ve her geçen gün çeşitli ülkelerde İslami uyanış dalgasının yaşandığının görüldüğünü belirtti.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Elhamdülillah Rabbim Allahu Teala bu günün yüzü suyu hürmetine , Resulinin Hz .Muhammed A.S ve Ehli Beytinin yüzü suyu hürmetine Müslümanlar arasinda Muhabbeti , Vahdeti cogaltir, Süfyanilerin birer birer desifre oldugu zamanimizda onlarin arasindaki saf Müslümanlarin uyanip Süfyanilerin arasindan ayrilip , Allahu Teala , Kuran , Resulallah Hz . Muhammed A.S ve Ehli Beytin Gercek Dostlari ve Asiklarinin Saflarina dahil olmasini vesile eder Insaallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı