DÜNYAİNSAN HAKLARIİranSon Dakika

İran’daki Suriye konferansına 25 ülkeden heyetler katılacak

İran İslami Şura Meclisi’nde Milli Güvenlik ve Dış Politika Komitesi Başkanı Alaaddin Burucerdi; İran’ın Suriye’de şiddete son verme politikası çerçevesinde Suriye’ye dost ülkelerin parlamentolarında milli güvenlik ve dış politika komiteleri başkanlarının yarın Tahran’da ikinci toplantılarını düzenleyeceklerini belirtti.

Alaaddin Burucerdi; toplantıya 25 ülkeden heyetlerin katılacağını açıklarken bu katılımın ABD ve müttefiklerinin Suriye’ye karşı izledikleri politikanın çökertildiğini kanıtlamakta olduğuna dikkat çekti. Alaaddin Burucerdi dünyanın bir çok ülkesinin Suriye’de siyasi çözüm sağlanması gereğine inanmaya başladığını ve bu bağlamda İran’ın çabalarını destekleme yoluna yöneldiklerini söyledi.

Diğer yandan Alaaddin Burucerdi; İranlı bir parlamenter heyetin 3 haziran’da yapılması beklenen cumhurbaşkanlığı seçimlerini izlemek amacıyla Suriye’ye gideceğini belirtirken, söz konusu toplantıya katılacak parlamenter heyetlerin bir kısmının da yine bu amaçla Tahran’dan Suriye’ye gidebileceklerini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı