HABERLER

İran:Dünya emperyalizmi ve kapitalizmi siyonistlerin yönetiminde

İslami İran genel kurmay başkanı tümgeneral Hasan Firuzabadi, kapitalist sistem ve dünya emperyalizminin siyonistlerin yönetiminde olduğunu söyledi.

Dün silahlı kuvvetler komutanlarıyla bir araya gelen Firuzabadi, dünya emperyalizmi ve kapitalizminin desteğindeki ülkeler ile batılı ülkeler istihbarat kuruluşlarının, bütün programlarının ırkçı İsrail rejimi istihbarat teşkilatı MOSSAD’ın ve siyonistlerin iradesinde hareket ettiğini söyledi.

Tümgeneral Firuzabadi, İran milleti ve İslam inkılabı düşmanlarının özellikle istihbarat servislerinin sultacı siyasetlerine temasla, “bugün İslam düşmanlarının bütün istihbarat servisleri müslümanlara karşı bir olmuşlardır ve gelişmeler ABD istihbarat teşkilatı CIA ile İngiltere istihbarat teşkilatı MI6′in de MOSSAD’ın kontrolünde olduğunu göstermektedir” dedi.

İran genel kurmay başkanı, İran İslam inkılabının etkilerinin her zaman dünya emperyalizminde ihtilaflara neden olduğunu belirtirken siyonizmin de İslam inkılabı karşısında kendini yok olma tehlikesi içinde gördüğünü söyledi.

Firuzabadi, açıklamasında ayrıca İran İslam inkılabının etkilerinin bugün çok açık bir şekilde bölgedeki İslami uyanış hareketlerinde de görüldüğünü hatırlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı