DÜNYAİranSon Dakika

İran’ın askeri gücü olağanüstü tahrip edicidir

İran Sipahiler Ordusu Genel Komutanı Vekili “İran’ın askeri gücü olağanüstü tahrip edicidir ve bu güç dış politika ve nükleer heyeti için muazzam bir kapasite sayılır” dedi.

İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu Genel Komutanı Vekili General Hüseyin Selami dün akşam televizyonun 1. Kanalının canlı olarak yayın yapan “1. Bakış” adlı programına katılarak, İslam inkılabımızın 35. zafer yıl dönümünde İran’ın askeri iktidarı ve savunma gücünün değerlendirmesini yaptı.

General Selami ilk başta, modern kölelik şartlarında İslam inkılabının Müslüman ve müstaz’af halkların hürriyeti için başarılı bir örnek olması açısından oynadığı rolü irdeliyerek “İran İslam inkılabı gerçekte uluslararası ilişkiler sahasına yeni bir mantık getirdi” dedi.

Selami daha sonra, o zamana kadar Müslüman halkların hemen hemen hepsinin ABD’nin istilası altında olduklarına değinerek, İslam inkılabını siyasi bir dominonun başlangıç noktası olarak tanımladı ve “İran’ın İslam inkılabı, ABD’nin İslam dünyasındaki siyasi gelişmesi yolunda en büyük tehlike niteliğndeydi, zira İslami değerlere dayanarak şekillenmişti” diye vurguladı.

Sipahiler Ordusu Genel Komutanı Vekili General Selami ayrıca İran İslam inkılabını ABD için siyasi-stratejik bir şok diye tanımlıyarak “ABD bugün bu inkılabın başka ülkelerde tekrarlanmasından korkuyor” ifadesini kullandı.

General Selami açıklamalarının başka bir bölümünde “askeri gücü olağanüstü derecede saldırgan ve tahrip edicidir ve bu güç dış politika ve nükleer heyeti için de muazzam bir kapasite sayılır” diye vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı