DÜNYAFilistinİranSon Dakika

İran’ın desteklediği Gazze Direnişi ve Hizbullah Siyonist İşgal Ordusunun Alt Yapısını Sarstı

Uzmanlar,  2006 yılında Lübnan’da ve Gazze’de girdiği üç savaşta özellikle Kassam Tugayları karşısında aldığı yenilginin ardından işgal ordusunun caydırıcılığını kaybetmesinden sonra hazırlandığına dikkat çektiler.

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot’a konuşan işgal rejimi Genelkurmay eski Başkan Yardımcısı Yair Naveh, “Ordunun son yıllarda Gazze’de girdiği üç savaş askerlerin ve ordunun alt yapısı üzerinde telafisi imkansız olumsuz etkiler yaptı” dedi.

Naveh, yaptığı açıklamada, bu savaşın askerlerin moralini bozduğunu, psikolojilerini alt üst ettiğini, kendilerine pahalıya mal olduğunu, şimdiye kadar 10 topçu tugayını kapattırdığını, bunun sonucu olarak ordunun birçok tatbikatını iptal ettiğini, asker sayısını azalttığını, birçok birimi kapatmak durumunda kaldığını ve ordunun alt yapısının zayıfladığını savundu.

Uzmanlar, Locker Komisyonu’nun tavsiyelerinin işgal ordusunun beslenme kurslarına dönüştüğünü gösterdiğini belirterek, bunun sonucu olarak askeri hizmetten kaçanlarla, intihar edenlerin sayısında artış olacağını ifade ediyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı