DÜNYAİranORTADOĞU

İran’ın güçlü silahları direnişin elinde

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Hüseyin Dehgan, bugün İran’ın kudretli silahlarının direnişin elinde olduğunu bildirdi.

Dün Tahran Cuma Namazında Hutbeler öncesi bir konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Tuğgeneral Dehgan, ABD’nin Yeni Ortadoğu diye bir strateji izlediklerini ve bu strateji çerçevesinde kendilerine bağlı halk desteğinden yoksun hükümetleri işbaşına getirmeyi planladıklarını belirterek, ABD’nin bu planla bölgede sürekli ve daimi olarak kalıcı olabileceğini hayal ettiğini söyledi.

Bu hareketin ilk başlangıcından yenilgiye mahkum olduğunu ifade eden Dehgan, ‘’Onların yeni stratejisi kendi hedefleri ve Siyonist rejimin güvenliğinin temini için bedel ödememeye dayalıydı, ikinci stratejileri de bölgede istikrarsızlığı arttırarak ülkelerin milli potansiyellerini yok etmek yolunda adım atmak olduğunu ifade etti.

Dehgan, ‘’Onların üçüncü stratejisi bölge ve İslam ülkelerindeki devrimci potansiyeli Hizbullah ve Gazze’ye saldırılarla yok etmekti, İslamofobi ve İranofobi gündemlerine aldılar. Zira bu yolla İslam ülkelerini İran’la karşı karşıya getireceklerdi ve onların silah alımını sağlayacaklardı’’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı