DÜNYAHABERLERİran

İran’ın Güney doğusunda “Yüce Peygamber (saav) Tatbikatı Başladı

İran’ın Güney doğu bölgesi İslam İnkılabı Devrim Muhafızları kara Kuvvetleri Kudüs karargahı komutanı bu bölgede “Yüce Peygamber (saav)” askeri tatbikatının başladığını bildirdi.
İran’ın Güney doğu bölgesi İslam İnkılabı Devrim Muhafızları kara Kuvvetleri Kudüs karargahı komutanı Tuğgeneral Muhammed Marani bu konuyu açıklayarak, üç gün sürecek olan söz konusu tatbikata, beş yapay garnizonla devrim muhafızları kara ve hava kuvvetlerine bağlı birlikler, topçu birliği, sınır muhafız alayları, güvenlik güçleri ve halk gönüllü güçlerinin katılacağını bildirdi.
Bu tatbikatın bölgenin kalkınması, bayındırlığı yönünde gerekli alt yapının oluşması amacıyla düzenlenmekte olduğunu belirten Tuğgeneral Marani, bu tatbikatın düzenleneceği alanın Sistan ve Beluçistan, Kirman ve Güney ve Doğu Horasan eyaletlerinin geniş kesimleri olduğunu belirtti.
İran’ın Güney doğu bölgesi İslam İnkılabı Devrim Muhafızları kara Kuvvetleri komutanı Tuğgeneral Muhammed Pakpur, geçtiğimiz Pazar günü bölge barışı, istikrarı, güvenlik ve kalkınması amacıyla bu tatbikatın düzenleneceğini bildirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı