DÜNYAİran

İran’ın Tanınmış Ehli Sünnet Aliminden Bahreyn Açıklaması

Bükan Şehri Cuma İmamı ehl-i sünnet Alimlerinden Abdurrahman Halifezade “Bahreyn yöneticileri Şeyh İsa Kasım’ın vatandaşlığını iptal ederek, yeterli akıl ve bilgeliğe sahip olmadıklarını gösterdiler ve kendilerini tehlikeli bir girdaba attılar.”

Bükan Şehri Cuma İmamı ehl-i sünnet Alimi Abdurrahman Halifezade Tesnim Haber Ajansıyla yaptığı röportajda şunları söyledi: “Şeyh İsa Kasım, Bahreyn halkı için bir sembolden öte Bahreyn’deki müslümanların ön cephesi sayılıyor. Şeyh Kasım din alanındaki yüce konumunun dışında, Bahreyn’de önemli bir yere sahip.

Vatandaşlık iptali insanlık dışı ve şeytanca bir iştir. Çünkü kendi ve ecdadı bir ülkede yaşayan kişinin o ülkede hakkı vardır ve hiç kimse onlardan vatandaşlığını alamaz.

Bahreyn’in Müslüman ve mazlum halkı uzun yıllardır Al-i Halife’nin; baskı, ayrımcılık, adaletsizlik ve insanlık dışı eylemlerinin altındadır ve şimdi özellikle Şii kardeşler tarafından yapılan protestolara bu şekilde cevap vererek, onları susturmaya çalışmaktadırlar.

Al-i Halife kendini büyük ve otorite gören bir grup. Aynı zamanda yeterli akıl ve bilgeliğe sahip değil ve kendini tehlikeli bir bataklığa attı. Onların sorunları gün be gün artacak ve sonucu bu rejimin çöküşü olacak, karşılığını en kısa sürede görecekler.”

İran’ın Tanınmış Ehli Sünnet Alimlerinden Abdurrahman Halifezade: İnsanlık Dışı ve Şeytanca Yapılan Uygulama Al-i Halife Rejiminin Sonunu Getirecek Konusuna Ait Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı