DÜNYAİranSon Dakika

İran’ın tekfirci gruplarla mücadelesi sürecek

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Caferi, bu teşkilatın tekfirci gruplara karşı mücadelesinin kuvvet ve ciddiyetle devam edeceğini belirtti.

Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, bugün İRİB haber ajansına verdiği mülakatta, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun daha kararlı biçimde tekfircilerle mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

Komutan Caferi, İslam İnkılabı düşmanları karşısında direniş yolunun devamına vurgu yaparak, küresel emperyalizmin İslam İnkılabı’nı hedeflerinden alıkoymak için bütün gücünü kullandığını, ancak bu düşmanlığın İslam ümmeti başta olmak üzere dünyadaki mazlum milletlerin uyaışı ve artan direnişine sebebiyet verdiğinin altını çizdi.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Genel Komutanı, Suriye ordusunun tekfirci teröristlerle mücadeledeki başarılarına işaretle, Suriye’de yönetim ile IŞİD dışı güçler arasında ateşkesin sağlanmasını bu tekfirci grupla mücadele sürecini kolaylaştırdığını, nitekim Tedmur kentinin kurtarılışının bunun bir örneği olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı