İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

İran:Suriye’deki Teröristler Yolun Sonuna Geldi

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye ordusunun yakında olayları kontrol altına alacağını söyledi.

Mehr haber ajansına demeç veren İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye’ye dışarıdan müdahale eden çevreler yüzünden bu ülkedeki şiddetin arttığını belirterek silahla herhangi bir çözüme ulaşılamayacağını söyledi.

“Suriye’de sahadaki süreç bu ülkeye dışarıdan müdahale edenlerin ve teröristlerin yenilgisi yönünde gelişiyor” diyen Abdullahiyan, dünyanın yakında Suriye ordusunun silahlı isyanı kontrol altına aldığına tanık olacağını söyledi.

“Suriye’deki teröristler yolun sonuna geldi” diyen İranlı yetkili, terörist grupların yakında alacağı yenilgiyle şiddet duracak ve gerçek bir siyasi çözüm süreci başlayacak ve Suriye halkı yeniden huzur ve güveni tadacak” diye konuştu.

Suriye’de akan kandan bu ülkeye dışarıdan müdahale eden çevreleri sorumlu tutan Abdullahiyan BM Suriye Özel Temsilcisi Ahdar İbrahimi’nin çözüm girişimini desteklediklerini belirterek “Tahran direniş ekseninin yanında yer almaya devam edecektir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı