DÜNYA

İşçi Partisi lideri Herzog: Netanyahu İsrail’in güvenirliğine zarar veriyor

Siyonist işgal rejiminin siyasi muhalefet kanadını oluşturan İşçi Partisi’nin lideri Isaac Herzog, başbakanları Benjamin Netanyahu’nun sergilediği tutum ve izlediği politika ile İsrail’in güvenilirliğine zarar verdiğini söyledi. ABD’nin Netanyahu’ya güvenmediğini söyleyen Herzog onun bu durumunun gerçekte İsrail’in güvenilirliğine dokunduğunu ifade etti.

İşgal rejiminin radyosu tarafından yayınlanan haberde bildirildiğine göre Herzog bu konudaki iddialarına, Netanyahu ile ABD Başkanı Obama arasında gerçekleştirilen son görüşmelerin ardından, İsrail’in Kudüs’te inşa etmeyi planladığı yeni yahudi yerleşim merkezlerine karşı Beyaz Saray adına yapılan açıklamaları delil gösterdi.

Siyonist işgalciliğin ve saldırganlığın bir başka yüzünü temsil eden Herzog bu arada Kudüs’teki yahudi yerleşiminin sürdürülmesi gerektiği görüşünü savunmaktan da geri kalmadı. Ancak bu yerleşimin politik bir açılımla birlikte yürütülmesi ve Kudüs’ün şehir sınırlarının da belirlenmesi gerektiği görüşünü savundu. Yani Netanyahu’nun siyasi dengeleri göz önüne almadan fazla kabadayı usûlüyle işi götürmekte ısrarlı davrandığını, kendisinin işin sinsi yollarını uygulayarak yahudi yayılmacılığını ve gasp işlemlerini sürdürme niyetinde olduğunu söylemeye çalıştı.

Kendini uzlaşmadan yana bir sol parti olarak kabul ettiren İşçi Partisi’nin eski liderleri Şimon Peres ile bir yahudi gencin suikastiyle öldürülen İzak Rabin’in tutumu da farklı değildi. Sol gösterip sağ vuruyorlardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı