DÜNYAFilistinHABERLER

İşgal Güçleri Batı Yaka’da yeni baskınlar düzenledi

İşgal güçleri bu sabah (1 Mart Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka’nın birçok bölgesine baskın düzenleyerek evlerde arama yaptı ve çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Cenin’in batısındaki Yamun beldesinde işgal güçleri bu sabah erken saatlerde bir eve ani baskın düzenledi ve sahibini gözaltına aldı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Es-Semudi Mahallesi’nin girişinde Anid Adil Hamdiyye’nin evine baskın düzenledi ve evde arama yaptı.

İşgal güçlerinin Hamdiyye’nin kardeşi Bacis’in evinde de arama yaptığı ve ev halkını sorguya çektiği ifade edildi.

El-Halil vilayetinde ise işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Halhul ve Yatta kentlerinde birçok mahalleye baskın düzenlediği kaydedildi.

İşgal güçlerinin Halhul’da Abdulkadir Ekrem Ebu Usbe isimli engelli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Tulkerem’e bağlı Sayda beldesinin doğu kesiminde altı eve baskın düzenledi.

Evlerde arama yapıp eşyalara zarar veren işgal güçlerinin eski esirlerden Samih Bilal Accac’ı gözaltına aldıktan sonra beldeden ayrıldığı kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı