FilistinİNSAN HAKLARI

İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da Sekiz Filistinliyi Gözaltına Aldı

Filistin halkına yönelik baskı ve zulmünü sürdüren işgal güçleri, bu sabah (17 Mart Pazar) onlarca askeri araçla Nablus kentinin doğusundaki Salim köyüne baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin Nablus’a bağlı Salim köyünde, İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Avadallah Cemil İştiyye’yi gözaltına aldığı ve İştiyye’nin daha önce de birkaç kez işgal güçleri ve Ramallah yönetimi güvenlik birimleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Ed-Dehişe Mülteci Kampı’nda İbrahim Mehdi Ebu Halife isimli Filistinlinin evine baskın düzenlediği, evde arama yapan işgal askerlerinin Filistinli vatandaşın 22 yaşındaki oğlu Malik’i gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri, Selfit vilayetine bağlı Haris köyünde de Filistinli üç genci gözaltına aldı. Gözaltına alınan gençlerin Tamir Iyad Suf, Abbad Abdi Suf ve Ali Yasin Şemlavi olduğu belirtildi.

Cenin’in batısındaki El-Yamun beldesinde ise, işgal güçleri Filistinli üç genci gözaltına aldı. Gözaltına alınan gençlerin 21 yaşındaki Abdullah Selim Abdülgani ve 17 yaşındaki kardeşi Muhammed Selim Abdülgani ile 17 yaşındaki Muhammed Süleyman Abdülgani olduğu bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı