DÜNYAFilistinHABERLER

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya baskınında çok sayıda Filistinli yaralandı

Fanatik Yahudi cemaatlerinin Yahudilerce kutsal kabul edilen Hamursuz Bayramı (Pesah) münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrısına katılacak Yahudi yerleşimcileri korumak üzere bu sabah (17 Nisan Pazar) Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen işgal güçleri çok sayıda Filistinliyi yaraladı ve gözaltına aldı.

Kudüs’teki Filistin Kızılay Derneği, ilk yardım ekiplerinin El-Esbat Kapısı bölgesinde ve Mescid-i Aksa çevresinde bulunanlara işgal güçlerinin saldırısı sonucu yaralanan 17 kişiye müdahalede bulunduğunu ve yaralılardan 5’inin hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Filistin TV muhabiri, çok sayıda işgal polisinin Mescid-i Aksa’ya girerek itikaftaki cemaate ve baskınlara karşı nöbet tutanlara saldırdığını, üç genci gözaltına aldığını, yoğun bir şekilde ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığını, Yahudi yerleşimcilerin rahatça baskın düzenleyebilmeleri için Mescid-i Aksa’yı boşaltmaya çalıştığını ifade etti.

İşgal güçlerinin Kubbetu’s-Sahra Namazgâhı kapılarında kadınları darp ettiği, cemaati namazgâhın içine girmeye zorlayarak kapılarını kapattığı, İslami Vakıflar Dairesi çalışanlarını da tehdit ederek bulundukları bölgeden uzaklaştırdığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı