DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

İşgal Televizyonu: Abbas geçen Perşembe Londra’da Livni’yle görüştü

Siyonist işgal rejimi İsrail’in etkin televizyonlarından Kanal-2 Televizyonu işgal rejiminin Adalet Bakanı ve aynı zamanda Filistin Yönetimi’yle yapılan müzakerelerden sorumlu hükümet yetkilisi Tzipi Livni’nin geçen Perşembe günü İngiltere’nin başkenti Londra’da Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya geldiğini belirtti.

Perşembe günü yapılan görüşmenin Filistin halkının karşılaştığı Büyük Felaket (En-Nekbe)’nin dünyanın her tarafında anılıp Filistinli mültecilerin gündeme geldiği, işgal güçlerinin Ofer Cezaevi önünde iki Filistinli genci şehit ettiği bir döneme denk gelmesi tepkilere neden olurken, gözlemciler bu görüşmenin geçen ay sonunda kesintiye uğrayan müzakerelerden sonra yapılmış ilk görüşme olduğunu ifade etti.

İşgal televizyonu verdiği haberde, Livni’nin Abbas ile yaptığı görüşmede, Abbas’a Fetih ile Hamas arasında kurulacak hükümetin son derece tehlikeli olduğunu, Hamas’ın içinde bulunduğu bir hükümetle görüşmelerin ise oldukça zor olacağını ilettiğini söyledi.

Haberin devamında, görüşme konusunda önceden haberdar edilmeyen Siyonist Başbakan Netanyahu’nun görüşmeye oldukça öfkelendiği belirtildi.

Benzer Haberler:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı