DÜNYAFilistinHABERLER

İşgal Uçaklarından Gazze’ye Saldırı: 1 Çocuk Şehit Oldu

Siyonist işgal rejimi ordusuna ait uçaklarının bu sabah erken saatlerde Gazze’nin değişik noktalarına düzenlediği hava saldırılarında bir çocuk şehit olurken, iki kardeşi de yaralandı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra yaptığı açıklamada, Siyonist işgal rejimine ait savaş uçaklarının bu sabah (12 Mart Cumartesi) Gazze’nin kuzeyinde yer alan Beytlahiya beldesine düzenlediği saldırılarda 10 yaşındaki Yasin Süleyman Ebu Havsa şehit olurken, kardeşlerinden 6 yaşındaki İsra ve 12 yaşındaki Eyub’ün de yaralandıklarını söyledi.

El-Kudra yaptığı açıklamada, kafasından ağır yaralanan İsra’nın Endonezya Hastanesi’ne kaldırıldığını belirtti.

Görgü şahitlerinin verdikleri bilgiye göre, işgal uçaklarının hedefindeki Filistin noktasına yakın bir yerde oturan Ebu Havsa ailesine ait ev ciddi manada hasar görürken, aile fertlerinden biri şehit oldu, biri ağır ikisi de yaralandı.

Yerel kaynaklar ise, işgal uçaklarının Filistin bölgesi gibi, El-Kassam Tugayları’na ait Beytlahiya’daki Askalan noktasını da bombaladıklarını ifade etti.

Sabah meydana gelen saldırıların ardından işgal rejimine ait savaş uçakları Gazze üzerinde uçmaya devam ediyor.

İşgal rejimi dün gece Gazze’den atılan üç füzenin Sderot şehrine düştüğünü, saldırının korkuya neden olduğunu ve can kaybının yaşanmadığını iddia etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı