DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

İşgal Zindanlarında Yatan Kanser Hastası Filistinli Esirin Annesi Oğlundan Haber Alamadıklarını Söyledi

İşgal zindanlarında yatan kanser hastası Filistinli esir Mutasım Raddad’ın annesi oğlundan uzun süre haber alamadığını ve hayatından endişe ettiğini, son ziyaretinin cezaevi idaresi tarafından iptal edildiğini ve oğlunun sağlık durumunun kritik olduğunu söyledi.

Esir Mutasım Raddad’ın annesi, esir ailelerinin Tulkerem’de Kızılhaç binası önünde düzenledikleri haftalık protesto gösterisinde yaptığı açıklamada, oğluyla ilgili haberleri medya aracılığıyla öğrendiğini ve hastaneye kaldırıldığının kendilerine bildirilmediğini ifade etti.

İşgal subaylarından birinin aileye telefon ederek dünkü ziyaretin iptal edildiğini ve ziyarete gelmemelerini söylediğini, ziyaretin iptal nedeniyle ilgili ise hiçbir açıklama yapmadığını bildiren anne, avukatın da kendilerine ziyaretin bilinmeyen bir nedenle ertelendiğini söylediğini ve bu nedenle oğullarının hayatı için büyük endişe duyduklarını belirtti.

Tulkerem’deki esir aileleri, kanser hastası Filistinli esir Mutasım Raddad’ın hayatından işgal yönetiminin sorumlu olduğunu kaydederek, işgal yönetiminin esir Raddad’ı ve diğer hasta esirleri serbest bırakmayı reddetmesinin onları kasıtlı olarak ölüme terk etmesi anlamına geldiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı