DÜNYAİNSAN HAKLARI

İşgalci İsrail: Özgürlüğe kavuşan esirler Batı Yaka’da direnişi organize ediyor

Siyonist işgal rejiminin etkin gazetelerinden Haaretz bugün yayınladığı kapsamlı bir raporda, Özgürlerin Vefasıyla salıverilen Filistinli esirlerin bugün Batı Yaka’da direnişi sevk ve idare ettiklerini yazdı.

Gazete yayınladığı raporda, işgal rejimindeki istihbarat birimlerine göre, yıllarca içerde kalan Filistinli esirlerin salıverilip Gazze’ye yerleşmelerinin ardından Batı Yaka’daki direnişi uzaktan idare ettiklerini iddia etti.

Gazete iddiasına örnek olarak da Türkiye’de bulunan Salih Aruri’nin askeri çalışmalarını bu esirlerin üstünden Batı Yaka’da sürdürdüğünü, doksanlardaki askeri operasyonları planlayan Abdurrahman Ğanimat’ın ve 2002 yılında istişhad eylemleri yapan Mazin Fukha’nın da aynı çaba içinde olduklarını kaydetti.

Raporda İsrail İç İstihbarat Birimi Şabak’ın kaynağı Gazze olan en az 80 eylemi engellediği ve yakalanan militanların da silah ve patlayıcı eğitimini Gazze’den aldıklarını itiraf ettikleri iddiasına yer verildi.
Raporun sonunda gazete, Hamas hareketinin askeri taktiklerinde değişiklik gösterdiğine dikkat çekerek, Hamas’ın tünellerin yanında füze ve meydan savaşı yürüttüğünü iddia etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı