DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

İşgalci Siyonist İsrail’in Kudüs’e düzenlediği saldırılarda 29 çocuk yaralandı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) dün gece yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde terör rejimi İsrail’in Kudüs’e düzenlediği hava saldırılarında en az 29 çocuğun yaralandığını söyledi.

  UNICEF, işgal altındaki Kudüs kentinde aralarında bir bebek dahil en az 29 çocuğun İsrail çatışmalarında yaralandığını ve sekiz çocuğun Siyonistler tarafından gözaltına alındığını bildirdi.

UNICEF, Siyonist rejimi çocuklara yönelik şiddet kullanmaktan kaçınmaya ve gözaltına alınan tüm çocukları serbest bırakmaya çağırdı.

Siyonist rejimin Kudüs’ü Yahudileştirme planlarına karşı Filistin protestoları ve Şeyh Cerrah mahallesinin ele geçirilmesi ve Filistinlilerin buradan çıkarılması dahil Siyonist provokasyonlar yoğunlaşırken, Siyonist güçler ile Filistin halkı arasında çatışmalar yoğunlaştı.

Filistin Kızılayı Cumartesi günü ırkçı İsrail’in Filistinlilere yönelik yeni bir saldırısında  200’den fazla kişinin yaralandığını duyurdu.

Öte yandan İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Kudüs halkının Mescid-i Aksa’da işgalcilere karşı ortaya koyduğu direnişe övgüde bulundu. 

Ebu Ubeyde, Kudüslülere seslenerek, “Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da nöbet tutan halkımızı selamlıyoruz ve onlara diyoruz ki, İzzeddin el-Kassam Tugayları başkomutanı Muhammed ed-Dayf size söz verdi. O asla sözünden dönmez” dedi. 

İşgal yönetimi, Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinli onlarca aileyi evlerinden çıkarıp tehcir etmek istiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı