DÜNYAIrak

IŞİD, canlı bomba olmak istemeyen 50 militanını idam etti

Irak’taki Enbar Operasyonlar Komutanlığı’nda görevli Albay Velid ed-Duleymi, terör örgütü IŞİD’in emirlere karşı geldikleri gerekçesiyle Ramadili 50 militanını idam ettiğini açıkladı.

Anadolu Haber Ajansı’nın verdiği habere göre Duleymi, yaptığı açıklamada “IŞİD’in emirlere karşı geldikleri gerekçesiyle Ramadili 50 militanını kurşuna dizerek idam ettiği bilgisine ulaştık. Bu militanların canlı bomba olmayı reddettiklerini öğrendik. Cesetleri de Ramadi’nin farklı bölgelerine gömdüler” dedi.

IŞİD’in Ramadi halkına yönelik vahşi katliamlar gerçekleştirdiğini söyleyen Duleymi, “IŞİD, Irak güçlerinin kısa süre sonra bölgeye girmesiyle birlikte sonunun geleceğini biliyor” diye konuştu.

Enbar’daki Halidiye bölgesi Belediye Meclis Üyesi Ali Davud ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, Irak ordusunun Ramadi’nin kuzeyinin kontrolünü ele geçirdikten sonra Halidiye kentinin dünden bu yana Ramadi’den göçen 70 aileyi karşıladığını belirtti.

Gelenlerden erkekleri, kadın ve çocuklardan ayırdıklarını kaydeden Davud, “Erkekleri diğerlerinden ayırdık çünkü aralarına IŞİD militanları sızmış olabilir. Aileleri ise el Habaniyye mülteci kampına naklettik” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı