DÜNYAHABERLER

IŞİD Mevzilerinde Amerikan Silahları Bulundu

DEYREZZOR – Deyrezzor Kentinde IŞİD’ten kurtarılan bölgelerde arama tarama operasyonlarını sürdüren Suriye ordu birlikleri radikal terör örgütünün yuvalarında bir kısmı ABD yapımı büyük miktarda silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirdi.

SANA’nın Deyrezzor Muhabiri arama tarama operasyonları sırasında her biri yaklaşık bir ton patlayıcı ile hazırlanmış iki bombalı araç bulunduğunu aktardı.
Muhtelif ağır silahlar için yüksek sayıda roketlerin yanı sıra değişik ölçülerde havan mermileri de ele geçirildiğini ifade eden muhabir; ağır silahlar ve omuz üzerinde taşınabilir roketler ve intihar yekleri bulunduğunu kaydetti.
Muhabir ele geçirilen gelişmiş silahların arasında ABD yapımı silahların bulunduğuna dikkat çekti. IŞİD’ten kurtarılan bölgelerde yapılan arama tarama operasyonlarında teröristlerin dış güçlerden ve devletlerden aldıkları desteği kanıtlayan önemli belgelerin yanı sıra İsrail, ABD, NATO ve daha başka taraflara ait gelişmiş silahların aralarında bulunduğu büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı