DÜNYASuriye

IŞİD Saflarında Korku ve Firarlar Devam Ediyor

Suriye Ordu birlikleri Deyrezzor’da radikal terör örgütü IŞİD’i yok edip ilerlemesi gölgesinde örgüt saflarında korku ve firarlar devam ediyor.
Deyrezzor kırsalının doğusunda yerel kaynaklar; Suriye ordusunun başarıyla ilerlemesi gölgesinde IŞİD saflarında korku ve paniğin tırmandığına dikkat çekerken, bunun sonucunda örgüt saflarından kaçma ve gruplar arasında çatışmaların arttığını aktardı.
Kaynaklar son olarak Deyrezzor Kentinin arta kalan semtlerinde bulunan IŞİD’li gruplar arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda aralarında 6 yabancı bariz teröristin bulunduğu 8 teröristin ölü, birçok teröristin de yaralı düştüklerini belirtti. Deyrezzor İlinin güneydoğu uçlarında bulunan Albukemal Kentinde de IŞİD’in ilerleyen Suriye ordusuna karşı koymak için kent girişleri ve çevresinde siperlerini pekiştirdiğine dikkat çeken yerel kaynaklar; aynı zamanda yüksek sayıda mayın ve bubi tuzakları yerleştirdiğini de sözlerine ekledi.
Yerel kaynaklar son olarak örgüt saflarından kaçan çok sayıda teröristin arasında IŞİD’in tehlikeli elebaşlarından sayılan Muhammed Ahmet el Seyid, Emir Ahmet el Seyid ve Ahmet Kemmari’nin bulunduklarını ifade etti. Kaynaklar örgütün kaçan çetelerine sınır koymak için güvenlik icraatlarını yoğunlaştırıp bir kısım yabancıları alıkoyduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı