ORTADOĞU

IŞİD’in beklenen sonu

Lübnan Müslüman Alimler Cemiyeti üyelerinden Şeyh Adil Türki, ABD’nin IŞİD’i kurup, “kimse bu örgütü yok etmez” sloganını yaymaya çalıştığını ifade ederek, ancak direniş cephesinin ABD’ye rağmen İslam kisvesi giyen tekfirci IŞİD’i kısa sürede yok etmeyi başardığını kaydetti.

Amerikalıların bölgede teröristler ve tekfircilere gizli ve açık yardımlarına dikkat çeken Türki, direniş cephesinin IŞİD’e karşı nihai zaferinin bölgede terörist örgütlerinin hamilerinin yüzüne ağır bir tokat indirdiğini belirtti.

Ehl-i Sünnet alimi ayrıca; etnik ve mezhep temeli taassubun bölgede terörizm ideolojisini kışkırtan esas faktör olduğunu hatırlatarak, İran’dan Irak, Suriye, Lübnan ve Filistin’e kadar yayılan direniş cephesinin bölgede tekfirci terörizm akımını bozguna uğrattığını vurguladı.

Türki; İran İslam Cumhuriyeti’nin bölgede tekfirci düşüncelerle mücadele için büyük çaba sarf edip, bu ideoloji ile mücadele bağlamında çok sayıda konferans düzenlediği ve tekfircilerle mücadele için çok sayıda şehit verdiğini söyledi.

Şeyh Adil Türki; Filistin meselesinin İslam dünyasının birinci ve esas meselesi olarak kalması gerektiğinin altını çizerek, Siyonist rejimin İslam dünyasının bir numaralı düşmanı olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı