DÜNYAİNSAN HAKLARI

İslam Çalışma Cephesi: İşgalciyle müzakerelere devam etmek büyük bir suçtur

Ürdün’deki İslami Çalışma Cephesi Partisi, işgal rejimiyle müzakerelere yeniden başlanmasını kesinlikle reddettiğini belirterek, müzakerelerin Siyonistlerin şartlarına uygun yapıldığını ve bu nedenle Filistinli müzakere heyetinin istifa ettiğini söyledi.

İslami Çalışma Cephesi Partisi dün (20 Kasım Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı.Bildiride, Kudüs’ü Yahudileştirme faaliyetleri ve işgal güçlerinin cinayetleri devam ederken işgal rejimiyle müzakereleri sürdürmenin Filistin halkı ve davasına yönelik büyük bir suç olduğu belirtildi.

Mahmud Abbas’a İsrail Başbakanı Netanyahu’nun İsrail Parlamentosu Knesset’i ziyaret ederek konuşma yapması için yaptığı davete olumlu cevap vermemesi uyarısında bulunan İslami Çalışma Cephesi Partisi, Abbas’a yapılan davetin daha önce Enver Sedat’a yapılan davetin benzeri olduğunu ve Sedat’ın ziyaretinin Siyonist projeye direniş duvarında büyük bir delik açtığını söyledi.

Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın devam etmesini de kınayan İslami Çalışma Cephesi Partisi, “savaş suçu” ve “insanlığa karşı işlenmiş suç” olarak nitelendirdiği ablukadan destek veren herkesin sorumlu olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı