DÜNYAFilistinMısır

İslami Cihad’dan üst düzey bir heyet Kahire’de Mısırlı yetkililerle görüştü

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Şellah başkanlığındaki İslami Cihad heyeti dün (28 Şubat Pazar) ulaştığı Kahire’de Mısırlı yetkililerle görüşmelerde bulundu.

“Filistin Bugün” sitesinin görüşmelere katılan İslami Cihad Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Ziyad En-Nahhale’den aktardığına göre, sürpriz ziyaret kapalı kapıları çalarak Gazze Şeridi’nde yaşayanlar için az da olsa ümit ve kurtuluş ışığı oluşturabilmek amacıyla Filistinli herkesin yapması gereken görev çerçevesinde gerçekleşti.

Rafah Sınır Kapısı’nın açılması ve Gazze Şeridi’nin yeniden imarının Mısırlı yetkililerle yapılan görüşmelerin en önemli gündem maddesini oluşturduğunu ifade eden En-Nahhale, Mısırlı yetkililerin askıda kalan konular ve özellikle de Rafah Sınır Kapısı konusunda İslami Cihad Hareketi’nin gündeme getirdiği çözüm önerileriyle yakından ilgilendiklerini söyledi.

Mısırlı birçok yetkiliyle görüştüklerini bildiren En-Nahhale, Mısır’daki yönetime karşı herkesin bağlı kalacağı kapsamlı bir çözüm belirlemek üzere başta Musa Ebu Merzuk olmak üzere Kahire’de bulunan Hamas Hareketi yetkilileriyle uygun bir vakitte görüşmeyi beklediklerini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı